ÜRÜNLER
  • Genel
  • Bu Ürün Hakkında Bilgi Al

Genel

GIS-320 Gaz kaçağı kontrolü için Dron Kameraları

Bazı koşullar altında kızılötesi kameralar, gaz kaçışlarını ve havada gaz varlığını tespit etmek için son derece uygundur. Ayrıca, çevre güvenliğini arttırma testleri sırasında da yardımcı olabilirler. Bir termal kamera, havadaki sera gazlarını ve ayrıca çevreye zararlı olabilecek ve insan sağlığını tehdit edebilecek gaz sızıntılarını tespit edebilir.

Endüstride kullanılan bazı gazlar çevreye önemli ölçüde zarar verebilir ve fark edilmezlerse çok paraya mal olabilir. Bu nedenle kontrolsüz sızıntıları gidermek önemlidir.

Gazları algılamak için “geleneksel” yöntemler, sensör teknolojisi kullanılarak bir prob ile gaz arasında doğrudan temas gerektirir. Sensörden bir okuma almak için gereken süre ve gazın türü veya sızıntının yeri nedeniyle tespit edilememe riski nedeniyle bu yöntemler sınırlandırılmıştır (gazlar, sensörün bulunduğu yerlere sızabilir).

Workswell şirketi, gazları tespit etmek için, kızıl ötesi termografi ilkesiyle gazı görselleştirebilen özel olarak yapılmış bir kızılötesi kamera sunmaktadır. Termal kamera taranan alanın tam bir görüntüsünü sağlar ve algılanan radyasyonun yoğunluğundaki değişiklikler olarak görüntüye gaz sızıntıları yansıtılır.

Workswell GIS 320 (gaz görüntüleme sistemi) termal kamera, imansallık, gaz yoğunluğu aralığı gibi görüntü ve kamera ayarını değiştirme seçenekleri olduğu için, insansız hava araçları (uçağı / İHA sistemleri) yoluyla tehlikeli gaz sızıntılarını tespit etmek için ideal bir çözümdür. CAN bus veya PWM girişlerine bağlı standart RC vericileri aracılığıyla kamera tipi ve daha fazlası. Termal kamera ayrıca GPS koordinatları ve görüntülerin pilotun kablosuz HDMI aktarımı dahil olmak üzere ölçülen verileri kaydedebilir.

Workswell GIS 320 termal kamera, hassas, soğutulmuş kuantum dedektörlü ve 320 × 240 çözünürlüğe ve 15 mK hassasiyete sahip, ayrıca çok küçük konsantrasyonlarda gazları tespit etmeyi sağlayan oldukça hassas bir termal kameradır.

Tespit edilen gazlar:
Benzen, Etanol, Etilbenzen, Heptan, Heksan, İzopren, Metanol, MEK, MIBK, Oktan, Pentan, 1-Pentan, Toluen, Ksilen, Bütan, Etan, Metan, Propan, Etilen, Propilen artı yüzlerce başka hidrokarbon ve Uçucu Organik Bileşikler (VOC).

 

Wiris GIS Kızılötesi Soğutmalı Kamera  
çözüm 320 x 240 piksel
Sıcaklık aralıkları İsteğe bağlı sıcaklık aralıkları (entegrasyon süresi) -20 ° C… + 350 ° C
Sıcaklık hassasiyeti 0,015 ° C (15 mK)
Sıklık 30Hz
Spektral aralık 3.2 - 3.4 μm, Soğutmalı InSb FPA dedektörü
Lensler 24 ° x 18 ° veya 14,5 ° x 10.8
odak Otomatik / manuel odaklanabilir, motor kontrolü
yakınlaştırma 1 - 8x optik
Dijital Görünür Kamera  
çözüm 1280 x 960 piksel
Odakla ve yakınlaştır Otomatik odaklama, 14x dijital
Uzaktan kumanda ve video çıkışı  
Dijital arayüzler CANbus, PWM, S.BUS, USB 3.0 (veri aktarımı, FW güncelleme ve kontrol)
Video çıkışı Dijital mini HDMI 720p (1280 x 720px)
Hafıza ve veri kaydı  
Görüntü kaydı Radyometrik JPEG, Radyometrik olmayan, Dijital fotoğraf makinesi JPEG
Video kaydı (IR, Vis) Radyometrik tam kare IR kayıt, 30Hz, RGB Görünür video kaydı
GPS etiketleme Evet, MavLink veya GPS seri haberleşme
Bellek Dahili disk 
Harici Flash sürücüye doğrudan tasarruf
Ölçüm fonksiyonları  
Ölçüm fonksiyonları Max sıcaklık, Min sıcaklık
Aşağıdaki gazlar algılandı  
Gazlar Benzen, Etanol, Etilbenzen, Heptan, Heksan, İzopren, Metanol, MEK, MIBK, Oktan, Pentan, 1-Penten, Toluen, m-ksilen, Bütan, Metan, Propan, Etilen ve Propilen.
Güç kaynağı ve boyutlar  
Giriş besleme voltajı 12 - 19 VDC
Boyutlar ve ağırlık 257 x 117 x 126 mm, <1,7 kg

Teknik Özellikler

Kullanım Alanları

Data Sheet

Bu Ürün Hakkında Bilgi Al

Ürün hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki formu doldurunuz.
Güvenlik Kodunu Giriniz