ÜRÜNLER
  • Genel
  • Bu Ürün Hakkında Bilgi Al

Genel

Kordierit Müllit ve SiC Fırın Malzemeleri

Silisyum Karbür Taşıyıcı Sistemler

Silisyum karbür taşıyıcı Beamler taşıyıcı destek plakaları seramik ve porselen fırınlarında 1350 C sıcaklığa kadar kullanılmaktadır. Teknik porselen ve seramik fırınları için de 1600 C'lere kadar kullanılan özel seçenekler sunulmaktadır. Türkiye’deki Porselen, Seramik ve Vitrifiye firmalarının tamamıyla sıcak iş ilişkileri içinde olan Teknotherm, taşıyıcı Beamler konusunda uzmanlaşmıştır.

Fırınlarda en önemli malzemelerden olan Beam ve destek profillerimiz mekanik ve ısısal dayanıklılıkları ve uzun ömürleriyle kullanıcılar için her türlü tasarruf imkanını sağlamıştır. Maksimum malzeme yükünü taşıyacak en ince ve en dayanıklı taşıyıcılarımız uygun yerleştirildiğinde malzemeler, fırında en az boşluk kalacak şekilde yerleştirilmiş olup, bu da işçilik, zaman ve enerjiden tasarruf anlamına gelmektedir.

Silisyum Karbür Fırın Raf Plakaları

Seramik ve Vitrifiye fırınlarında  pişecek malzemeyi taşıyan ve 1350C sıcaklığa kadar dayanıklı, SiC plakalar, Teknotherm’in uzun yıllara dayanan deneyimi ve kalitesiyle müşterilere sunulmaktadır. 
 
Teknotherm’in SiC plakaları, ısısal şoklara dayanımı ve mekanik mukavemetiyle Türkiye’nin önde gelen seramik ve vitrifiye üreticilerinin öncelikli tercihi durumundadır. Teknotherm’in Silisyum Karbür plakaları, özel üretim teknolojileriyle en ince ve en mukavim özelliğe sahip olacak şekilde üretilirler. Böylece fırınınız en az enerjiyle çalışır. Aynı zamanda bir yüklemede daha fazla malzeme pişirebilirsiniz. SiC plakalar teknik seramik ve porselen fırınlarında da kullanılmaktadır.
 
Isısal homojenliğin çok önemli olduğu bu fırınlarda, SiC plakaların yapısının da homojen olması önem arz etmektedir. Kaliteli ve ekonomik SiC plakalarımızın kalitesiyle tanışan bütün fabrikalar bu plakaların sağladığı avantajlarla da tanışmıştır.

Kordierit Fırın Raf Plakaları

Özellikle Seramik, Vitrifiye, Porselen ve Teknik seramik malzemelerin pişirildiği fırınlarda taşıyıcı raf olarak kullanılan kordierit plakalar, 1230 C sıcaklığa kadar dayanıklıdır.  Kordierit ve Mullidurit plakalar çeşitli ölçülerde stoklarımızda sürekli bulabileceğiniz malzemelerdir.

Kordierit Plakaları dizebilmeniz için gerekli olan kordierit ayakları da özel olarak sipariş edebilirsiniz. Bütün bu malzemeler termal şoklara karşı dayanımlı, ısısal genleşmesi düşük   ve doğru kullanıldığında çok uzun ömürlüdür. 

Yapılan testlerde Teknotherm Kordierit plakalarının mekanik direncinin 12 Mpa basıncın da üzerinde olduğu anlaşılmıştır. Taşıyıcı rafların doğru seçilmesi uzun ve kısa vadede ürün maliyetlerinin de düşmesine yardımcı olmaktadır.

Teknik Özellikler

Kullanım Alanları

Data Sheet

Bu Ürün Hakkında Bilgi Al

Ürün hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki formu doldurunuz.
Güvenlik Kodunu Giriniz