ÜRÜNLER
  • Genel
  • Bu Ürün Hakkında Bilgi Al

Genel

Metal Endüstrisi

Yüksek sıcaklık genellikle yüksek enerji girişiyle ilgilidir. Son ürünün kalitesi genellikle yüksek sıcaklığa bağımlı değildir. Uygun bir sıcaklık ölçüm cihazı ile ürün kalitesi yüksek enerji sarfiyatı tesbit edilebilir. Pek çok durumda daha kaliteli üretim yapılarak veya enerji sarfiyetı azaltılarak sistem kendi kendini kısa sürede amorti etmektedir.

 

 

 

 

Sıvı Demir sıcaklığı Ölçümü

Dökümhane sıcaklık ölçüm sistemleri çok düşük ve değişken emisivite değerlerinde bile güvenilir sonuçlar vermektedir. Hareket eden sıvı demir sıcaklık ölçümünü etkilememektedir.

Çözüm: Dijital oransal pirometreler ile sıvı demir sıcaklığının ölçümü.


Endüksiyonla Sertleştirme

Genelde karmaşık şekilli parçaların veya özel parçaların kısmi yüzey sertleştirme işlemi olan endüksiyonla sertleştirme işlemi bir ısıl işlem prosesidir. Kısa tepkime süresi ve küçük görüş alanı, uygun ölçüm cihazlarında olması gereken özelliklerdir.

Çözüm: Dias Pirometreler ile Endksiyonla sertleştirme işlemleri.

Yassı Çelik

Termal kameralar sıcaklık ölçmeden daha fazlasını yapmaktadırlar. Sıcak cisimlerin yerleşimi, boyutu ve sayısı tespit edilebilir ve değerlendirilebilir. Endüstriyel kontrol robotlarının uygun olmayan parçanın dışarı çıkarması infrared kameraların kalite kontrol konusundaki uygulamalarından sadece biridir.

Çözüm: Infrared kamera PYROVIEW 512N ve PYROSOFT Professional IO yazılımı.

Dövme

Dövme endüstrisinde uygulanan parçanın doğru sıcaklıkta olması en önemli parametrelerden biridir. Dövülen parçaların ısıtıldığı gazlı fırınlarda veya endüksiyonlu ısıtma sistemlerinde termokupollerle ürün sıcaklığını direk olarak ölçülmesi mümkün değildir.

Çözüm:  DIAS pirometreler ile dövme endüstrisinde kalite kontrol.

Çelik haddehaneleri

Çeliğin uygun sertliğe gelebilmesi ve gevrek olmaması için uygun sıcaklık aralığında haddelenmesi gerekmektedir. 400 ila 1200 C aralığında  bu sıcaklığın tesbiti için özel bir spektral aralık olan 3-5 mikron sıcaklık ölçüm sistemleri gerekmektedir.

Çözüm : Çelik haddehanelerdinde Pyroline infrared line kameralar ile kalite kontrol sistemleri.

Sürekli Dökümler

Çoğu dikdortgen kesitli çelik ürün kalıp içerisinde şekillenmektedir. Optimal malzeme özellikleri sadece doğru döküm parametrelerine ulaşıldığında ve çeliğin homojen bir alaşım profilinde donmasıyla gerçekleşir.

Çözüm: Sabit termal kameralar ile sürekli dökümlerde kalite kontrol sistemleri 

Teknik Özellikler

Kullanım Alanları

Data Sheet

Bu Ürün Hakkında Bilgi Al

Ürün hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki formu doldurunuz.
Güvenlik Kodunu Giriniz