ÜRÜNLER
  • Genel
  • Bu Ürün Hakkında Bilgi Al

Genel

Seramik Fırın Ruloları

Kuruluşundan beri temsilcisi olduğumuz DIAMORPH HOB CERTEC,  seramik fırınlarında kullanılan ruloların üretiminde dünyanın önde gelen firmasıdır.
HOB CERTEC, 1995 yılında Çek Cumhuriyeti ‘nde  Alman seramikçi Heinz Poehlmann önderliğinde bir Çek/Alman yüksek-teknoloji firması olarak kurulmuştur.
2012 yılında İsveç teknoloji firması DIAMORF un ortak olması ile DIAMORPH HOB CERTEC adını almıştır.
Dünya seramik rulo üretiminin %10 u bu firma tarafından yapılmaktadır.Türkiye de en fazla kullanılan bu marka rulolardır.

DIAMORF HOB CERTEC RULO ÇEŞİTLERİ

SPECIALROLL : Mukavemeti 45 N/mm2 dir.1240 C ye kadar sıcaklığa dayanıklı olup duvar ve yer karosu üretimine uygundur.

SUPERROLL : Mukavemeti 50 N/mm2 dir.1260 C ye kadar dayanıklı olup, özellikle granit ve büyük ebatlı duvar ve yer karosu üretimine uygundur.

HYPERROLL –NG : Mukavemeti 65 N/mm2 dir.1350 C ye kadar dayanıklıdır.Karonun ağır, sıcaklığın yüksek ve kimyasal tahribatların çok fazla olduğu şartlara dayanıklı bir yüksek performans rulosudur.

HYPERROLL DENSE NANO : Mukavemeti 110 N /mm2 dir.1350 C ye kadar dayanıklıdır.Üretiminde Nano Partiküller kullanılarak güçlendirilmiş, Dünyanın ilk ve tek ” sıfır poroziteli” rulosudur.Özellikle bending (seğim) probleminin olduğu fırınlarda çözüm için en ideal rulodur.

CORRECTORROLL : Kenarları ile ortası arasında 3 mm çap farkı olan konik bir rulodur.Ateş bölgesinden önce çok az sayıda (50-60 adet) kullanılır ve karoların ateş bölgesine çok düzgün bir sıra halinde girmesini sağlar.

SUPERRINGROLL : Karoların rulo ile temas yüzeyi azaltılarak  Ani Soğutma Bölgesi için özel olarak üretilmiştir.Bu bölgede karonun daha hızlı ve homojen soğutulmasını sağlar.

HYPERROLL- RCZ : Sıfır poroziteli bir rulo olup, Isı İletim Katsayısı nın yüksekliğinden dolayı Ani Soğutma Bölgesi nde kullanımı önerilmektedir.

Teknik Özellikler

Kullanım Alanları

Data Sheet

Bu Ürün Hakkında Bilgi Al

Ürün hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki formu doldurunuz.
Güvenlik Kodunu Giriniz