#
Cam

Teknotherm, ülkemizde her geçen gün gelişmekte olan cam sektörüne yüksek dereceye dayanıklı izolasyon ürünleri ve ısıtma sistemleri dışında termal kamera ve optik sıcaklık ölçüm cihazlarıyla da destek olmaktadır.
Sıvı cam üretimi: Yüksek dereceli fırınlara sahip bu üretim prosesi için bu fırınların ısısına dayanıklı izolasyon ve refrakter malzemelerin ithalatı yapılıp, istenildiğinde teknik hizmet ile beraber firmalara sunulmaktadır. Bu uygulamada kullanılan teknolojik olarak ileri seviyede bulunan termal kamera ve optik sıcaklık ölçüm cihazlarının satış ve teknik servis hizmetini de mühendis kadrosuyla tüm sektörel firmalara sunmuştur.
Temper Cam Üretimi: Cam temper fırınları ülkemizde son yıllarda sayıca artmıştır. Bu tarz fırınların yedek parçalarının yurt dışından temini sıkıntı olmaktadır. Isıtma sistemleri elektrikli rezistans olan bu sistemlerin tüm revizyonları firmamiz tarafindan yapılmaktadır. Kanthal marka rezistans teli üreticisinin Türkiye distribütörü olmamız bizim bu konuda rahatça ilerleme kaydetmemize vesile olmuştur. Ayrıca bu tür fırınların izolasyonla ilgili olan tüm parçaları firmamız tarafından kolayca temin edilebilmektedir.


Cam sektörünün hizmetinde olan ürünlerimiz şunlardır ;
Seramik elyaf esaslı izolasyon malzemeleri

Mikroporöz esaslı izolasyon malzemeleri
Tuğla: (1400C-1600C lik malzemeler sıvı cam tanklarının izolasyonunda kullanılır)
Fused Silica Roller

Hafif İzole Tuğlalar
Tekstil ürünleri
Kanthal Rezistans tel sistemleri
Flir Termal Kameralar
Dias Infrared Sıcaklık Ölçüm Cihazları