ÜRÜNLER
  • Genel
  • Bu Ürün Hakkında Bilgi Al

Genel

Wiris CWSI Su stresi endeksi ölçme kameraları

CWSI Termal Kamera

Bitki su stresi indeksi (CWSI) stresi ölçmek ve stres ve bitki sıcaklık arasındaki ilişkiyi etkileyen diğer çevresel parametrelerin etkilerini aşmak için normalleştirilmiş bir endeks olarak (1981 yılında) geliştirildi. Workswell’in CWSI kamerası , hassas tarım alanındaki geniş alanlarda su stresini haritalamak için tasarlanan türünün ilk cihazıdır . Bu yöntemin ve cihazın amacı, bitki standındaki su stresi değerini belirlemektir. Örneğin, bu bilgi verim haritalarını belirlemek, sulamayı optimize etmek veya su yönetimi ilaçlarını kontrol etmek için kullanılabilir. Kamera, LWIR bant sensörü ve full HD (1920 x 1080 piksel) çözünürlüğe sahip 10x optik zoom RGB kamera sunar.

 

 

MAHSUL KURAKLIĞI - ANLIK VE GERÇEK DEĞER

Kurak mevsimde genellikle ilgilendiğimiz şey kuraklığın mahsuller üzerindeki gerçek etkileridir. Bu etkiler sadece iklimsel kuraklığın durumuna değil, aynı zamanda yer altı suyu kuraklığına, bitki kök sisteminin boyutuna vb. bağlıdır. Bitkilerin su stresini CWSI kamera ile ölçmeniz anlık ve gerçek kuraklık değerlerinin mahsul üzerindeki etkilerini belirlemenize yardımcı olacaktır.

POTANSİYEL VERİM HARİTALARI

Su stresi değerine bağlı olarak, yaklaşık bir potansiyel verim haritası çıkartılır. Açıkçası günümüzde dah çok bitki kuraklık tehdidi altındadır, verimlilik düşmektedir. CWSI kamera ile birlikte gelen Worksell CWSI Analyzer yazılımı, yüslerce hektar alan için çok sayıda görüntüden oluşan  potansiyel verim haritaları nı çok kısa bir bir sürede  oluşturmayı mümkün kılıyor (örneğin, ortofotogramcılar için zorlu hesaplamalar gerekli değildir).

CWSI kamera ile uçuş sırasında mahsulün su stresinin gerçek değerlerini alabilir veya toplanan verileri genel bakış haritası oluşturmak için kullanabilirsiniz. Su stresine bağlı olarak farklı yıllardan elde edilen verimlerin karşılaştırılmasıyla mevcut su stresi değerine göre potansiyel bir verim haritası oluşturulabilir.

 

 

 

 

Teknik Özellikler

Kullanım Alanları

Data Sheet

Bu Ürün Hakkında Bilgi Al

Ürün hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki formu doldurunuz.
Güvenlik Kodunu Giriniz